Жахливе ДТП трапилось неподалік села Мамаївці Кіцманського району. Водій автомобіля Peugeot влетів у відбійник від чого машину прошило наскрізь. В результаті чого водій та двоє пасажирів загинули на місці, пише Кіцмань.Інфо. Ще один чоловік поранений та госпіталізована маленька дівчинка п’яти-шести років, її стан невідомий.

Ця дорожньо-транспортна пригода яскраво ілюструє небезпечну інфраструктуру на українських дорогах. За останні 2 роки в Україні активно проводяться роботи з поточного середнього ремонту та капітального ремонту автодоріг. Наші дороги стають кращими, швидшими, але в той же час небезпечнішими. Дана ситуація викликає занепокоєння не тільки у суспільства, а й у міжнародних донорів, які здебільшого і фінансують будівництво основних доріг в Україні. Цей парадокс зумовлюється насамперед застарілою дорожньою інфраструктурою та стандартами проектування. Сьогодні, при проектуванні автодоріг не приділяється належна увага безпеці дорожнього руху, не втілюються новітні Європейські рішення, які є ефективними та економічно обґрунтованими.

Відповідно до ДСТУ Б.В.2.3-12:2004, а саме п. 5.1.3 «Під час контакту з огородженням транспортний засіб не повинен:
– перевертатися через огородження;
– розвертатися у горизонтальній площині зі збільшенням кута наїзду;
– отримувати проникнення матеріалу огородження до салону кузова.
На превеликий жаль, в даному ДТП дорожнє огородження проникло в салон автомобіля , що призвело до летального випадку.

Для зменшення тяжкості наслідків при наїзді на початкові та кінцеві ділянки огородження в Європі дуже ефективно застосовуються амортизаційні пристрої («демпферні системи» та «кінцеві системи -термінали»).

Ми сподіваємось, що виконуючи масовий ремонт та будівництво нових українських доріг не будуть забувати про безпеку.
Гарні дороги повинні бути насамперед безпечними для всіх учасників дорожнього руху!