На автодорозі державного значення Н-09 Львів-Івано-Франківськ на небезпечних ділянках встановлене тросове огородження, яке на сьогодні не відповідає діючим державним стандартам. Відповідно до ДСТУ Б В.2.3-25:2009 «Споруди транспорту. ОГОРОДЖЕННЯ ДОРОЖНЄ ТРОСОВОГО ТИПУ. Загальні технічні умови» стримувальна здатність, поперечний прогин, робоча ширина тросового огородження повинні бути підтверджені натурними випробуваннями.
Дане огородження (на фото) не відповідає жодним вищезгаданим вимогам, не захищає учасників дорожнього руху, і створює додаткову небезпеку на автодорозі.

Максимальна стримувальна здатність сучасного тросового огородження, яке виготовляють європейські виробники, складає 280 кДж (Н2). На нашу думку, на особливо небезпечних ділянках доріг, необхідно розміщувати металеве двоярусне огородження з стримувальною здатністю не менше 460 кДж (Н3).

Сподіваємось. що вже найближчим часом тросове огородження буде замінено на металеве оцинковане бар’єрне огородження, адже ділянка дороги є аварійно небезпечною та місцем концентрації ДТП.